Trogir
Trogir

Trogir

4.5 z 5 na podstawie oceny 2 klientów
(2 opinie)

Trogir – Miasto zostało założone w III wieku p.n.e. przez greckich osadników. Bogata historia i kultura tego miejsca jest dowodem na to, iż przez wieki spotykały się tutaj i ścierały przy okazji różne wpływy: rzymskie, tureckie, weneckie i austro-węgierskie. Znajdziemy tutaj zabytki greckie, rzymskie, wczesnośredniowieczne i renesansowe. Z pewnością warto tutaj skierować się do najcenniejszego zabytku Trogiru – katedry św. Wawrzyńca, a spacerując promenadą koniecznie trzeba znaleźć swoje miejsce na słynnych ławeczkach pod palmami i po prostu usiąść i oglądać – spacerujących turystów, miejscowych rybaków, przypływające i odpływające stateczki. Taki jest Trogir – jest połączeniem bogatej historii i kultury z urokiem spokojnego śródziemnomorskiego miasta. Więcej TUTAJ

Kategoria: Tag:

2 opinie o Trogir

 1. 4 z 5

  :

  Bardzo fajne miasto, acz mam wrażenie, że chyba ciąży mu to sąsiedztwo ze Splitem. Sporo ludzi postrzega Trogir jako taki mały Split. No przecież jak już jedziemy zobaczyć Split to skoczmy też chociaż na godzinę do Trogiru. No i tak ten Trogir trochę powszedniej i ginie przy rozmachu Splitu i pałacu Djoklecjana, a niepotrzebnie. Tak sobie myślę, że gdyby był gdzieś dalej, pewnie na tym by zyskał i stał się bardziej autonomiczną destynacją turystyczną a nie taką przyszywanką do Splitu.
  Przyszywana czy nie moim zdaniem obowiązkowe miejsce w Dalmacji do zwiedzenia.

 2. 5 z 5

  :

  Trogir – dla mnie fantastyczny! Podoba mi się bardziej niż Split. Zagubić się w tych wąskich, kamiennych uliczkach – bajka!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × five =