Brač
Supetar, wyspa Brac

Brač

5 z 5 na podstawie oceny 2 klientów
(2 opinie)

Wyspa Brač – wyspa, która słynie z tradycji obróbki białego kamienia, z którego został zbudowany m.in Biały Dom czy Pałac Dioklecjana w Splicie. Wizytówką wyspy jest miejscowość turystyczna Bol ze słynną plażą Zlatni Rat.

Kategoria: Tagi: ,

2 opinie o Brač

 1. 5 z 5

  :

  Wyspa wspaniałą szczególnie godny polecenia punkt widokowy .Do zwiedzenia klasztor o ciekawej historii chociaż wyprawa do niego może być kłopotliwa że względu na słabe oznakowanie dojazdu jak i konieczność długiego dojścia(pół godziny.radze zabrać dużo wody)

 2. 5 z 5

  :

  Trudno mi zazwyczaj zdecydować, czy bardziej lubię Brac, czy też Hvar. Chyba obydwu wyspom przyznałabym maksymalną ilość punktów. Ponieważ Hvaru w rankingu nie widzę (choć już dawno powinien tu być), powiem tylko za co cenię Brac. Ma on do zaoferowania nie tylko to, co standardowo dają te dalmatyńskie wyspy: urokliwe zatoki z przejrzystą wodą otoczone pachnącymi piniami, czy klimatyczne stare kamienne miasteczka. Brac to także kultura i historia, o które ludzie się troszczą. Wystarczy spojrzeć na odrestaurowaną Pustinję Blacę, albo udać się z bezkonkurencyjnym Zoranem Kojdiciem do Zmajevej Spilji w pobliżu Murvicy. To po prostu bajeczna podróż po historii Dalmacji i nie tylko! Nawet niepozorna Povlja hen na krańcach wyspy kryje w sobie pamiątki architektury sakralnej z V w.n.e.
  Serdecznie polecam tę wyspę zarówno miłośnikom plażowania, jak i historii oraz zwiedzania.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 4 =